جستجو...

ورق هایگلاس چیست؟

ماهان چوب

زمان مطالعه 1 دقیقه

ورق هایگلاس چیست؟

«های گلاس» یک نوع ورق با مغزی ورق ام دی اف و با روکشی پلاستیکی از جنس پلکسی گلاس می‌باشد. معمولا ورق‌های هایگلاس تنها از یک طرف با پلکسی گلاس پوشیده شده و سمت دیگر ورق با لایه‌های ارزان‌تر پوشش داده می‌شود. این لایه حالتی براق، شفاف، و زیبا به ورق «هایگلاس» می‌دهد. پس دلیل براق بودن کابینت‌های هایگلاس، به پوشش پلکسی گلاس روی ورق هایگلاس برمی‌گردد. این ورق‌ها به دلیل براق بودن، کاربرد زیادی در ساخت تجهیزات دکوراسیون داخلی از جمله کابینت، کمد دیواری، دکور و غیره پیدا کرده است.

مدل مدرن و خاص بالا توسط یکی از کابینت‌سازهای سلام ساختمان در شهر اصفهان انجام شده است. اگر قصد تعویض کابینت‌های خود را دارید و کابینت‌سازی مطمئن و کار بلد نمی‌شناسید، سلام ساختمان می‌تواند به شما کمک کند تا کار خود را به یکی از بهترین کابینت‌سازهای شهر خود بسپارید. برای دریافت مشاوره رایگان روی تصویر بالا کلیک کنید.

ورق هایگلاس در سمتی که لایه پلکسی گلاس دارد ضد آب محسوب می‌شود. اما از سمت دیگر، مقاومت آن نسبت به آب بستگی به کیفیت روکش پشت ورق هایگلاس دارد. پس بهتر است برای ماندگاری کابینت و دکور، لایه پشت ورق هم از جنس مرغوبی مانند «ملامینه» پوشش داده شود. ورق «هایگلاس» دارای تنوع رنگ و طرح بسیار زیاد است. مدل‌های بسیار زیبایی با این نوع ورق در کابینت‌سازی و دکوراسیون اجرا می‌شود و قیمت نسبتاً مناسبی دارد.

مزایای ورق هایگلاس

مزایای ورق هایگلاس را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم: 1. درخشندگی زیاد این ویژگی ورق های هایگلاس، شناخته‌شده‌ترین مزیت آن هاست. اکثر افرادی که هایگلاس را انتخاب می‌کنند به دلیل همین مساله است. البته گفتم که درخشندگی زیاد و سطح صیقلی هایگلاس، مثل یک شمشیر دولبه است. از طرفی باعث چشم نوازتر شدن آشپزخانه می‌شود و از طرف دیگر باعث افزایش احتمال لکه شدن و خش افتادن سطوح کابینت و کمد می‌شود. 2. مقاومت بالاتر از ام دی اف در برابر رطوبت ورق هایگلاس براق در برابر رطوبت مقاومت بالاتری نسبت به ام دی اف دارد. دلیل مقاومت بالاتر هایگلاس در مقایسه با ام دی اف، نوع روکش این ورق هاست که از جنس پلی گلاس می‌باشد. این روکش‌ها در برابر آب آسیبی نمی‌بینند. ورق‌های هایگلاس هم تا وقتی که روکش روی آن‌ها آسیب ندیده باشد، در برابر رطوبت مقاوم هستند اما اگر روکش آن‌ها آسیب ببیند، همانند ام دی اف مقابل رطوبت دچار آسیب می‌شوند.

3. طرح های متنوع و زیباتر از ام دی اف ورق‌های هایگلاس نسبت به ورق‌های ام دی اف دارای تنوع بیشتری در طرح هستند. این مزیت دست شما را در انتخاب طرح روی ورق‌های کابینت و کمد منزلتان باز می‌گذارد. مزیت مهمی که اکثر مواقع از آن غافل می‌شویم.

4. دوام بسیار بالا این مزیت هم بسیار با اهمیت و ضروری می‌باشد. دوام بالای کابینت یعنی شما می‌توانید مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید و مجبور نباشید در مدت زمان کوتاهی کابینت‌های منزلتان را تعمیر یا تعویض کنید. می‌توانیم بگوییم این مزیت کابینت هایگلاس از سایر مزیت‌های آن هم مهم‌تر می‌باشد، چرا که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می‌شود. 5.. قابلیت تعمیر و ترمیم با طرح و رنگ خود کابینت شاید با خودتان بگویید مگر این مورد چقدر اهمیت دارد که جزء مزایای این ورق‌ها به حساب می‌آید؟! تصور کنید بخشی از صفحه کابینت یا کمدتان خراب شده و شما به یک کابینت‌ساز می‌گویید تا بیاید و آن را تعمیر کند. اما کابینت‌ساز می‌گوید مدل ورق‌های شما دیگر در بازار وجود ندارد و یا باید از یک ورق دیگر با یک طرح دیگر استفاده کنید یا کلا کابینت خود را تعویض کنید؟!

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.